חדווה אלמוג

 

חדוה אלמוג (נולדה ב-1948) היא אשת ציבור ישראלית המשמשת ממלאת-מקום וסגניתו של ראש עירית חיפה. בשנים 1987‏-1991 הייתה קצינת ח"ן ראשית בצה"ל.

 

גדלה בחיפה. בנעוריה הייתה חברה בתנועת "השומר הצעיר" ובשנת 1967, התגייסה לצה"ל במסגרת גרעין נח"ל של התנועה. לאורך השנים עשתה מסלול שירות צבאי שכלל תפקידי פיקוד והדרכה, עד מינויה לקצינת הח"ן של הנח"ל, בשנים 1978-1976. בשנת 1981 שימשה קצינת ח"ן בפיקוד הצפון ובשלוש השנים שאחר-כך, הייתה מפקדת בסיס ההדרכה המרכזי של צה"ל. היא מונתה לתפקיד קצינת ח"ן ראשית, בדרגת תא"ל בשנת 1987, ובתפקיד זה כיהנה עד 1991. במקביל, הייתה יועצת ראש אכ"א והמטה הכללי של צה"ל בנושאי שירות נשים בצבא.

 

לאחר שפרשה מצה"ל, החלה בהתנדבות במסגרת נעמ"ת, וב-1994 מונתה לתפקיד יושבת ראש נעמ"ת בחיפה. בשנת 1998 נבחרה ליושבת-ראש נעמ"ת בישראל, ואחר כך, ליושבת-ראש נעמ"ת העולמית. אלמוג היא חברת מרכז מפלגת העבודה ומשתתפת בהנהגת ההסתדרות החדשה. כמו כן, היא דירקטורית בחברת "שקמונה" וממלאת מקום יושב ראש דירקטוריון "התיאטרון".

 

בשנת 2002 נבחרה למועצת העיר חיפה. מאז דצמבר 2008 היא משמשת ממלאת מקום וסגנית ראש העיר ומחזיקה בתיק מינהל ההנדסה בעירייה. היא חברה בוועדות מחוזיות וארציות לתכנון ובנייה, לשמירת חופים, מ"מ יו"ר הדירקטוריון של תיאטרון חיפה, חברה בוועדות מחוזיות וארציות לתכנון ובניה, ומשמשת יושבת-ראש וועדת גיל"ן (נגישות למוגבלים).

 

אלמוג היא בוגרת המכללה לביטחון לאומי. בעלת תואר ראשון בחינוך ומדע המדינה ותואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה.

תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?