אזור פרא מגונדר - מחול

Rune Abro (הגדל)
כוריאוגרפיה וכתיבת שירה:  מירב כהן 

תסריט ובימוי:  טל ריינן 

אזור פרא מגונדר

DANCE ROCK OPERA

 

האזור היא מיני אופרת רוק, המתארת חוויה אינטנסיבית חורקת שיניים ומעוררת מזימות המתקיימת בתוך מטוס נוסעים גדול. הרקדנים הם צוות המטוס וקהל הצופים הם הנוסעים, יחד הם הופכים להיות חלק מהתוכנית האמנותית של הטיסה.

 

זוהי יצירה אינטרטקסטואלית, המשלבת שירה מקורית השזורה כתרגום הריקוד בגוף הטקסט. הריקוד נותן לנפש לנדוד במעמקי הדמדומים בנקודת האל-חזור של הגוף הרוטט, המתמסר באופן מוחלט לצופים שלו. המופע מציג מציאות שיש בה קונפליקט תמידי, חי ומבעבע בין הפרא למגונדר המתקיים בתוך סביבה בימתית חדשה ומסקרנת.

 

 

+ + +


היוצרים, טל ריינן ומירב כהן, עובדים בשיתוף פעולה כבר 10 שנים - מירב יצרה יצירות מחול רבות עבור פסטיבלים ותיאטראות בארץ ובחו״ל וטל הוא תסריטאי ובמאי קולנוע. זהו הפרויקט הראשון שבו איחדו כוחות לכדי יצירה משותפת:

״שיתוף הפעולה עם תיאטרון חיפה הוא תהליך יצירה פורה, מרתק ומיוחד במינו עבורנו ואנו מתרגשים לחלוק עם הקהל את התוצאה על הבמה. אנו מודים לעיריית חיפה ותיאטרון חיפה שפתחו בפנינו את השער ליצור מחול חיפאי חדשני ועל הרצון לקדם את המחול בחיפה. ביחד אנחנו מגשימים חלום.“
 

 

 

 

מירב כהן הינה רקדנית מקצועית וכוריאוגרפית ילידת חיפה, זוכת פרס שרת התרבות והספורט ליוצרים לשנת 2015. עבודותיה הוצגו בפסטיבלים רבים בארץ ובחו”ל, ביניהם “וכשהבהמה חזרה” בביצוע עידו תדמור ו”באגים” בביצועה של רונה-לי שמעון. משנת 2009 פועלת בחממה למחול במרכז לתיאטרון של עכו ובשנת 2013 ייסדה את מסלול הלימודים “דיוקן האמן היוצר” של החממה ומאז מנהלת אותו.

 

טל ריינן הוא תסריטאי, במאי וצלם תושב חיפה. בעל תואר ראשון בקולנוע, תקשורת והוראה ממכללת סמינר הקיבוצים ותואר שני בתסריטאות מאוניברסיטת תל אביב. מרצה לצילום ועריכה בחוג לקולנוע ותקשורת ובחוג לתיאטרון ומחול בסמינר הקיבוצים. ריינן כותב בימים אלו תסריט לפיצ׳ר אשר בבסיסו רקדן שבגילו המתקדם מגלה שככל שהצליח בקריירה הריקוד שלו כך העמיקה בדידותו.

 

 

 

לצפייה בתכניית ההצגה לחצו כאן >>

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםהביקורת משבחתמדיה
 • כוריאוגרפיה וכתיבת שירה: מירב כהן
  תסריט ובימוי: טל ריינן
  רקדנים: עלמה ליבנה, יעל אברבוך, תומר גיאת, לירון פלס
  מוזיקה מקורית: ירון כהן
  תלבושות ותפאורה: אבישג גולדמן
  עיצוב תאורה: אלי אשכנזי
  מנהל חזרות: יוני סוטחי
  מפיקה: ורדית כהן


  עבור אל הלשונית הבאה
 • "אופרת מחול מעניינת ויצירתית... ארבעה רקדנים מוכשרים המתווכים לנו חווית טיסה... מה שקורה על הבמה מולנו הוא לא פחות ממדהים ואנו הצופים מתבוננים בבמה בחיוך שלא יורד מהפנים... רצף יפיפה של תנועות מוזיקה ורעיונות... מופע שונה מעניין ויצרי, כדאי מאוד לראות"
  קרן אגמון, סלונה

   

  "מופע המחול המוסיקלי המיוחד... דיילות נוירוטיות לאות חשקים ומזימות, קברניט שהוא גבר אלפא נפוח מחשיבות... סחטיין על תיאטרון חיפה"
  יואב גינאי, ישראל היום

   

  "מופע מחול אינטנסיבי ומרגש המתאר חוויה פראית בתוך מטוס נוסעים גדול... סיפור רווי ביצרים, הפתעות ופנטזיה... מומלץ בחום"
  ירון כרמי, חי פה

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?