מהוללת

צילום: אילן בשור (הגדל)
,  רנה ורבין ,  נועה רבן ,  לילי בן נחשון 

תאורה:  חני ורדי ,  אבי בנימין ,  עומר זימרי ,  יובל כספין , בוריס זימין, נמרוד צין, אסף פרידמן, רון ריכטר, יניב ברוך, שלומית פניכל
שחקנים:
לאורה ריבלין, יעל לבנטל, עידן אלתרמן

סיפורה האמיתי של פלורנס פוסטר ג'נקינס - הזמרת הגרועה בעולם

 

פלורנס (לאורה ריבלין) בעלת קול סופרן צורמני ביותר, היתה אישה מאושרת ושמחה בחלקה, שהצליחה לחיות עד סוף ימיה בבועה ורודה של אשליות. היא הקיפה את עצמה בחברות תומכות ומעריצות, אקסצנטריות לא פחות ממנה, שעזרו לה להתעלם ממיטב מבקרי המוזיקה של התקופה.

 

סיפור המחזה נפתח בשנת 1944 כאשר קוזמה (עידן אלתרמן) פסנתרן צעיר ורעב, הגיע אל מגוריה המפוארים של פלורנס בשדרה החמישית כדי להיבחן לתפקיד המלווה המוזיקלי שלה לקראת הקונצרט המתקרב. קוזמה האומלל נאלץ להתגבר על רתיעתו הטבעית מקולה המצמרר של המיליונרית השאפתנית על מנת לקבל את העבודה הנכספת.

 

בהדרגה למד להכיר ולאהוב את דמותה הססגונית בעלת הלב הענקי של האישה השמחה והזייפנית ביותר שנודעה לאנושות...

 

ההצגה מלווה בקטעי וידאו ארט מרשימים ברוח התקופה

 

 

לצפייה בתכנייה - לחצו כאן >>

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםהביקורת משבחתמדיה
 • מאת: פיטר קווילטר

  תרגום: רנה ורבין

  בימוי: נועה רבן

  תפאורה: לילי בן נחשון

  תלבושות: יובל כספין

  תאורה: חני ורדי

  ניהול מוסיקלי: אבי בנימין

  עיצוב תנועה: עומר זימרי

  פסנתר: בוריס זימין

  וידאו ארט: נמרוד צין

  ע. במאי: אסף פרידמן

  הדרכת שפה ודיבור בספרדית: רון ריכטר

  הדרכה קולית: יניב ברוך

  ע. מעצב תלבושות: שלומית פניכל

   

  בהשתתפות: לאורה ריבלין, עידן אלתרמן, יעל לבנטל

   

  עבור אל הלשונית הבאה
 • * * * * *

  "עיבוד בימתי מבדר... ההצגה בוימה בצורה זורמת וקצבית... לאורה ריבלין בהתמסרות טוטאלית... חוגגת על הדמות הנרקסיסטית אך גם מצליחה להוציא את הפן האנושי ילדותי שלה... עידן אלתרמן מצליח לבטא היטב את הדואליות של דמותו וליצור קשר חם עם הקהל...יעל לבנטל משלימה את התמונה בסדרת דמויות משנה...חוויה מבדרת ומשעשעת ואפילו קצת נוגעת ללב בסיום."

  5 כוכבים, ידיעות אחרונות

   

  "מהוללת" מדגישה את נחיצות התיאטרון בחיינו... לאורה ריבלין נותנת פייט רציני למריל סטריפ ברגישות האינסופית שהיא מעצבת את פלורנס, עד הניואנסים הכי קטנים... מעצבת דמות עגולה ואותנטית, וניכר כי היא מאוד מכבדת את הגברת אותה היא מגלמת... כשהיא מרגשת אפשר להרגיש באולם את הצמרמורת הקולקטיבית... גם לעידן אלתרמן יש רגעים מאוד מרגשים במהלך ההצגה... בנה דמות נוגעת ללב... יעל לבנטל מצוינת כדורותי... מבדרת מאוד כעוזרת הבית... הבימוי הרגיש והמדויק של נועה רבן מעניק את הכבוד הראוי לאישה החולמנית שלא נתנה לאף אחד לכבות את חלומה... התלבושות הקאמפיות של יובל כספין והווידאו ארט שעיצב נמרוד צין עם קטעי הארכיון המרתקים היו ממתק לעיניים... הניהול המוזיקלי של אבי בנימין היה ממתק לאוזניים.... אירוע נדיר בתיאטרון שהזמן עובר מהר בלי שמרגישים, גם בהצגות טובות."

  מאקו

   

  "אופרה של שלושה שחקנים... לאורה ריבלין זכתה בתפקיד מושלם עבורה... אלתרמן יוצר דמות מעניינת במיוחד... בימוי עדין וחכם של נעה רבן... תלבושות שפלורנס פוסטר הייתה מתגאה בהן אילו הכירה את הדמיון היצירתי של יובל כספין."
  הבמה

   

  "מהנה, משוחק היטב ובעיקר מעורר מחשבה... לאורה ריבלין היא קאסט מעולה ונכון לנפש המסתורית של ג'נקינס... יעל לבנטל מקסימה... עידן אלתרמן מלא חן"
  וואלה

   

  "ריבלין צולחת, ובגדול, את הדבר שעליו נשען הסיפור - היא מזייפת נפלא... ביצועה המצוין  מותיר את הצופה עם חומר חשוב למחשבה, שמאחורי כל יצירה עומד אדם וששלמות הביצוע היא לא תמיד הדרך היחידה להטביע חותם... עידן אלתרמן שובה הלב... הוידאו ארט (נמרוד צין) מעבה את האווירה התקופתית... הסצנות התיאטרליות יותר מטופלות יפה, הן מבחינת המסגור שלהן (תאורה של חני ורדי) והן מבחינת אופי הכוריאוגרפיה הדרמטית עד מגוחכת (עיצוב תנועה של עומר זימרי)."
  עכבר העיר

  "ממליצה בחום. חוויה .משחק. ליהוק שחקנים... מצוין."
  שרית יוכפז, סלונה

  "מרגש, מצחיק ומענג מאוד... לאורה ריבלין כובשת את הבמה... עידן אלתרמן משכנע... שחקן מעולה ורב כישרון... יעל לבנטל פרפורמרית נהדרת"
  חיים נוי, TheMarker Cafe

   


   

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?