ענת וקסמן

ענת וקסמן (הגדל)

ענת וקסמן (נולדה ב-26 ביוני 1961) היא שחקנית, מדבבת וקומיקאית ישראלית. זוכת שלושה פרסי אופיר למשחק וחולקת את שיא הזכיות בפרס זה, עם דאנה איבגי ורונית אלקבץ.

וקסמן נולדה ביפו ובגיל חמש עברה יחד עם משפחתה לירושלים בה גדלה והתחנכה. בנעוריה למדה בתיכון רנה קסין בעיר. בשנת 1984, לאחר שירות צבאי, סיימה וקסמן לימודי משחק בבית הספר למשחק בית צבי. את דרכה כשחקנית החלה בתיאטרון באר שבע שם גילמה מספר דמויות במספר הצגות. בשנת 1986 שיחקה לצד ספי ריבלין ודב נבון בסרט "השגעון הגדול" שזכה להצלחה בינונית. וקסמן פרצה לתודעת הקהל כששיחקה בסרט הפרובוקטיבי "לא שם זין" על פי ספרו של דן בן אמוץ. בשנת 1992 שיחקה לצד אורי גבריאל בסרט המפורסם "סיפורי תל אביב", שזיכה אותה בפרס אופיר לשחקנית הראשית. בשנת 1993, שיחקה ב"גולם במעגל" וב-1994 — ב"איש שאהב עברית". כשנה לאחר מכן, בשנת 1995, שיחקה בסרטו של שמי זרחין "לילסדה" לצד אלון אבוטבול וגילה אלמגור. הסרט זכה להצלחה גדולה בישראל ומחוצה לה והשתתף בפסטיבל העולמי לקולנוע במונטריאול. בשנת 1998 שיחקה בסרטו של עמרי לוי "הסודות של כנרת" לצד גידי גוב. לאחר מכן השתתפה בתוכנית הטלוויזיה "שתוק שואו". בשנת 2001 החלה לככב בסדרת הטלוויזיה הקומית "החיים זה לא הכל", לצד אבי קושניר ועידן אלתרמן. הסדרה זכתה לביקורות חיוביות מצד מבקרי הקולנוע, ושודרה במשך תשע עונות שלמות, הישג נדיר לסדרת טלוויזיה קומית ישראלית. על משחקה בתוכנית, זכתה וקסמן בשנת 2005 בפרס השחקנית הקומית של השנה בפרס מסך הזהב. הסדרה זכתה בפרס הסדרה הטובה ביותר. ביולי 2006 עלתה למסך הטלוויזיה תוכנית מערכונים בשם "גומרות הולכות", בה היא מככבת לצד איילת זורר ומיה דגן. בשנת 2003 שיחקה, לצד איילת זורר ויורם חטב, בסרטו של שבי גביזון "האסונות של נינה". הסרט הופץ במדינות שונות בעולם והשתתף בפסטיבלים נחשבים. בטקס פרס אופיר באותה שנה זכתה וקסמן בפרס שני לשחקנית בתפקיד משני. ב-2004 שיחקה בסרט "על הקו" לצד נתן זהבי, ועל משחקה זכתה בפרס מגוליה. הסרט השתתף בפסטיבלים שונים בארצות הברית. כמו כן, השתתפה בסרט "חבצלת" ועל משחקה קיבלה פרס מוגרבי. בשנת 2005 זכתה וקסמן בפרס קלצ'קין המוענק על ידי קרן התרבות אמריקה-ישראל על השתתפותה בהצגה "מלון פלזה", בו שיחקה לצד שלמה בראבא, בנוסף לזכייתה בשנת 2000 בפרס השחקנית המצטיינת ע"ש אבנר חזקיהו.

 

לווקסמן קריירה עשירה בתיאטרון הישראלי. היא נמנית עם סגל השחקנים הקבוע של התיאטרון הקאמרי. בין ההצגות בהם השתתפה: "כותרת ראשית","הכתובה", "מיזנטרופ", "דון ז'ואן חוזר מהמלחמה", "חלום ליל קיץ", ו"גיסתו של גולדין" בתיאטרון באר שבע; "אמא קוראז'", "נורה - בית הבובות", "אהבה מאוחרת", "בשם האהבה", "ראש משוגע", "מכתבי אהבה", "רכוש נטוש", "בית ברנרדה אלבה", "יחסים מסוכנים", "פיגמליון", "חברות הכי טובות", "כטוב בעיניכם", "קוויאר ועדשים", "שירת הקאמרי" ו"הבדלה" בקאמרי; "הבית של מרווין" ו"סילביה" בתיאטרון בית ליסין, ו"סוף טוב" של הקאמרי. וקסמן שיחקה גם בגרסה הטלוויזיונית של "חברות הכי טובות" לצד קרן מור ושרה פון שוורצה, ששודרה ב-2007 בערוץ הוט 3, ובסידרת הטלוויזיה "גומרים הולכים". באותה שנה שיחקה בסרט "נודל" של איילת מנחמי, עליו זכתה בפרס אופיר השלישי שלה. בשנת 2008 שיחקה במיני סדרה "חקירה פנימית" ששודרה ב-yes stars-5. וקסמן דיבבה את דמותה של מאדאם הוץ', המורה לתעופה, בסרט הראשון בסדרת הארי פוטר – "הארי פוטר ואבן החכמים" ואת דמותה של העיתונאית ריטה סקיטר בסרט הרביעי בסדרה – "הארי פוטר וגביע האש". בשנת 2013 תפקיד ראשי בסרט בננות בבימויו של איתן פוקס. בקיץ 2014, תשתתף בסדרה ״משפחה טובה״, ושם תגלם את אם המשפחה, לצד ליאור אשכנזי, יערה פלציג ואחרים. החל מספטמבר 2014 היא מגלמת את מאשה במחזהו של כריסטופר דוראנג "וניה, סוניה, מאשה ושפיץ" בקופרודוקציה של תיאטרון חיפה והתיאטרון הקאמרי.

לשחקנים נוספים

תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?