אורי אומנותי

אורי אומנותי (הגדל)

אורי אומנותי (נולד ב-28 ביוני 1976) הוא שחקן טלוויזיה תיאטרון מדבב ובמאי ישראלי.

 

בין עבודות הבימוי של אומנותי עלו ההצגות: "אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה" בהפקת תיאטרון חיפה 2012 , "The Hair Show" בהפקת להקת וייב 2012, "שולית הקוסם" (עם איתי שגב, סופי צדקה, עודד מנסטר) 2009, "דוקטור דוליטל" ( עם טוביה צפיר, שרון שמש, ניצן זיצר) 2010 , "החתול במגפיים" 2011 (עם שמיל בן ארי, שולה חן, שני שאולי, עמי אנידג'ר), "דמבו הפיל המעופף" בתיאטרון הפארק 2011 , "יניב המגניב חושב בירוק" 2009 (DVD ומופע במה בכיכובו של יניב המגניב בבימוי ותסריט של אורי אומנותי) ועוד. בשנת 2009 זכה מטעם פסטיבל חיפה להצגות ילדים על ההצגה הטובה ביותר, כיוצר הצגת הילדים "כשהכריש והדג נפגשו לראשונה" (במשותף עם איריס פן ורונן יפרח).

אומנותי הופיע בטלוויזיה עוד בילדותו בתוכניות "תופסים ראש" ו"קריאת כיוון" בערוץ הראשון. הוא בוגר מגמת תיאטרון בתיכון לאמנויות ע"ש תלמה ילין(1993) והסטודיו למשחק ניסן נתיב (2000). בסטודיו הוא יוזם ויוצר הפרויקט "ניסן אלטרנטיב" - במה ליצירה מקורית.

הוא שיחק בהצגות תיאטרון, מופעי בידור וסדרות טלוויזיה.

בתיאטרון שיחק, בין היתר, ב- "המכשפה" של אברהם גולדפדן בתיאטרון הבימה, במחזמר הלהקה ב"הבימה", "פיאף" , "זמן אמת" של יהושע סובולוב"פרפר ברשת" בתיאטרון בית ליסין, ו"כלב צמר" בתיאטרון הפרינג'.

השתתף במופעי הסטנד אפ והנונסנס "דומינו גרוס" ו"המופע של אסי וגורי".

הופיע בסדרות הטלוויזיה "טלנובלה בע"מ", "ערב אדיר", "איפצ'י ודיפצ'י" "זאפ לראשון" ובדרמות "תוף הלב של דינדין" "בעל בעל לב" ו"אהבה ממבט שני" והופיע בתפקידי אורח בסדרות "המקום" "גומרות הולכות" . כמו כן כתב לתוכניות "קומי קומי", "שידורי המהפכה" ולתוכנית הנוער "ניידת שידור". כן הנחה את שעשועון הילדים המתמטי "כמה כמה", וב-2004 התחיל להנחות את תוכנית הרכילות "צהבת" בערוץ "הוט בידור ישראלי".לאחרונה לקח חלק בפרויקט ישראלי של YES, "מסכים", בו הוא משחק את תפקידו של ההאקר המחתרתי "מוזס". אומנותי לא מופיע בעצמו בתוכנית אלא על מסך המחשב של עיתונאית חוקרת (נירה - אורנה פיטוסי), כשהוא מוסווה בצורת דמות וירטואלית.

ב-2006 יצאו לחנויות שני DVD לילדים בכיכובו, בשם "שורום זורום" ו- "אצו רצו גמדים". בשנת 2013 כתב מחזמר לחטיבת יונתן בקרית מוצקין הנקרא "רק מילה טובה" ובשנת 2014 כתב מחזמר לחטיבת יונתן בקרית מוצקין את המחזמר "בעין יפה" שניהם הועלו בהצלחה מרובה . אורי אומנותי ידוע גם כקריין פרסומות, ומדבב ישראלי. הוא דיבב את הדמויות הראשיות בסרטים : "תפוס את הגלים" , ו"חמישים שנה מסביב לעולם". בערוץ הופ דיבב את ספורטקס בסדרה נווה עצלנות, את מונו ביו גאבה גאבה! ועוד.


 

ליוצרים נוספים

תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?