אבי יונה בואנו (במבי)

צילום: גדי דגון (הגדל)

מעצב תאורה מהוותיקים והבולטים הפועלים בישראל, בעל קריירה ארוכה ומשגשגת. במבי שיתף פעולה עם אמנים מובילים בארץ ובעולם בתחומי האמנות השונים: מוזיקה, תיאטרון, מחול, אופרה ואמנות פלסטית.

במבי החל את הקריירה שלו כמעצב תאורה של מיטב המוזיקאים הישראלים. בזמן שהותו בלונדון שיתף פעולה עם מוזיקאים בינלאומיים בקונצרטים ובסיורים בעולם. עם שובו לישראל, ביסס במבי את מעמדו כמעצב תאורה בכיר בתחומי התיאטרון, האופרה והמחול. במבי עיצב תאורה עבור מגוון רחב של מופעים ואירועי אמנות, מהפקות גדולות ומרכזיות ועד פרויקטים ניסיוניים.

 

במבי משמש כמעצב הבית של להקת מחול בת-שבע משנת 1990, בניהולו של הכוריאוגרף אוהד נהרין. כמו כן, מעצב את התאורה לעבודותיו של נהרין בחו"ל. בתחום האופרה עיצב במבי תאורה להפקות רבות בארץ ובעולם, כולל שלוש אופרות למרגלות הר המצדה, מן ההפקות המסובכות והיוקרתיות ביותר שנראו אי פעם בישראל.

בתחום התיאטרון עובד במבי עם תיאטרונים רבים בארץ ובעולם. הוא מעצב הבית של "אנסמבל עיתים" בהנהלת רנה ירושלמי מזה 20 שנה.

במבי עיצב תאורה עבור הפקות טלוויזיה, מבנים אדריכליים, פרויקטים בתחום המולטימדיה, בחללים סגורים ופתוחים כגון עבודתה של האמנית סיגלית לנדאו הפתרון האינסופי (2005), עבודתו של אורי קצנשטיין בביאנלה בוונציה (2001) וגן הפסלים במוזיאון ישראל בירושלים.

 

עבודותיו הקנו לו מוניטין רב בקהילת האמנות בארץ ובעולם וזיכו אותו במספר רב של פרסים ומועמדויות. בין היתר זכה 8 פעמים בפרס האקדמיה הישראלית לתיאטרון על עיצוב התאורה הטוב ביותר. השנה זכה בפרס "קיפוד הזהב" על עיצוב התאורה להצגה "המלך הולך למות" בבימויה של רנה ירושלמי.

ליוצרים נוספים

תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?