דניאלה מיכאלי

דניאלה מיכאלי (הגדל)

החלה את דרכה האמנותית כשחקנית ומעצבת תנועה בתיאטרון חיפה. היתה חברה בקבוצת הפרויקט של תיאטרון חיפה, בהנהלתה של נולה צ'לטון, ועיצבה תנועה להצגות התיאטרון, בהן: קריזה, אופניים לשנה, המאהב, הכפיל, דפוקים ועוד.

 

בנוסף, יצרה כוריאוגרפיות לעשרות הפקות בכל התיאטראות בארץ בהן קומדיה של טעויות, כטוב בעיניכם (פרס התיאטרון לעיצוב תנועה) המורדים והמלט בתיאטרון הקאמרי; זרים, בית ברננדה אלבה, יוליוס קיסר בתיאטרון הבימה. באופרה הישראלית יצרה כוריאוגרפיות ליבגני אונייגין, ינופה, שיקוי האהבה, האטלקיה באלגיר, מסע אל תום האלף.

 

כשחקנית זכתה בפרס הראשון בפסטיבל תיאטרונטו, 1991, על הצגת היחיד שלאףשטונדה, ע"פ סיפורה של יהודית קציר, איתה היא חזרה להופיע בשנת 2012 ומופיעה גם כיום (קפה תיאטרון, הקאמרי).

 

בין עבודותיה כבמאית: הקץ של העץ (פרס ראשון בפסטיבל הבי"ל להצגות ילדים, חיפה), האופרה הקאמרית הגלגול ע"פ קפקא, מוזיקה מאת רון ווידברג בפסטיבל עכו 96' (ציון לשבח); ווסרמן, הרקדן, המגילה שנשתכחה, פצפונת ואנטון ובגן של ביאליק בתיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער; הכבש הששה עשר, תיאטרון הבימה; סיפור פשוט, תיאטרון חיפה; הקברטים הסטיריים שירת העצבים ולי לה לו עלינו בצוותא ומספר מופעי יחיד לרבות למשה אבגי, דבורה ברטונוב ואחינועם ניני.

כלת פרס רוזנבלום לשנת 1999 מטעם עירית תל-אביב–יפו על תרומתה לתיאטרון לילדים ולנוער בתחום הבימוי.

 

לימדה תנועה במסגרות שונות בהן בית ספר רימון למוזיקה בת זמננו ואוניברסיטת תל אביב.

בשנים 1994-1995 ניהלה את פרויקט המחול הרמת מסך. בשנים 2000-2004 שמשה כמנהלת אמנותית של הפסטיבל הבי"ל להצגות ילדים, חיפה, בשנים 2005-2008 כמנהלת האמנותית של פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר.

ליוצרים נוספים

תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?