מרבד הסיפורים - פודקאסט

איור: אורית ברגמן (הגדל)

"מרבד הסיפורים" היא סדרת פודקאסטים לילדים בהפקת תיאטרון חיפה, בהשתתפות חמישה שחקנים ומדבבים, בליווי מוזיקה מקורית. עיבוד תיאטרלי ומוזיקלי לעשר אגדות וסיפורי עמים מרחבי העולם, כל פרק מתמקד באגדה מארץ ומתרבות אחרת. חושף את הילדים לצלילים, למנהגים ולסיפורים הקסומים של אותו מקום וסוחף את המאזינים הצעירים למסע בדמיון מסביב לעולם.

 
"יורש העצר" / יפן
יום אחד מלך יפן מחליט שעליו למצוא יורש עצר לממלכה, מכיוון שאין לו ילדים משלו. הוא מזמין את ילדי הממלכה לטקס חגיגי, ומחלק להם עציץ וזרעים. המלך מצווה על הילדים להשקות ולטפל בזרעים ולחזור בעוד מספר חודשים. הירו יוקי, ילד ישר וטוב לב, כמו כל ילדי הממלכה רוצה לזכות בכס המלכות. הוא משקה ומטפל בזרעים בכל יום, אך דבר אינו צומח בעציצו. כאשר מגיע היום להציג בפניי המלך את העציץ, ילדי הממלכה מציגים בפניי המלך עציצים מלאים בפרחים, רק הירו יוקי מציג עציץ ריק ועלוב למראה. להפתעתו הגדולה בוחר בו המלך מכל הילדים ומכריז עליו כיורש העצר של יפן! מדוע? זאת תגלו בעצמכם...
אגדה על יושר, חריצות, ומה שחשוב באמת.

 לרכישת האזנה  >>

 

 


"הנער שמכר חכמה" / הודו
בלב העיר דלהי, בירת הודו, חי נער חכם וטוב לב, אך עני וחסר כל. יום אחד מחליט ברהמיני הנער, לפתוח דוכן ולמכור בו עצות טובות ומועילות, כי חוכמתו היא הדבר היחיד שיש ברשותו למכור. העוברים והשבים צוחקים על הנער המוזר המבקש למכור חכמה. אך עד מהרה השמועה מגיעה לאוזניו של המלך, והוא מבקש לפגוש את הנער בעצמו.  להפתעתו של המלך עצתו של ברהמיני מצילה את חייו, והוא הופך אותו ליועצו האישי. חייו של ברהמיני משתנים מקצה לקצה, ומעתה לא חסר לו דבר.
אגדה מלאת אהבה על תושייה, ורוחב הלב.

 

 לרכישת האזנה  >>

 

 

"סל מלא בתפוחים" / אנגליה
בעיירה קטנה באנגליה , גרה ילדה בשם מגי עם אמה, בבית קטן. בחצר הבית צמח לו עץ שזיפים ענק ממנו נהגו להכין מאכלים שונים ומשונים. לכבוד יום הולדתה ביקשה מגי עוגת תפוחים חמה ומתוקה. מגי מילאה את הסל בשזיפים ויצאה אל השוק להחליפם בתפוחים! בדרך אל השוק פגשה דמויות רבות כמו מוכרת פרחים, צעיר מאוהב, מוזיקאי נודד, איכרה זקנה ואפילו כלכלב נחמד. מגי נתנה בנדיבות את המעט שהיה לה, לכל אחת מהדמויות שפגשה, עד שנותרה בידיים ריקות. כשכבר הייתה בטוחה שלא תחגוג את יום הולדתה כפי שדמיינה, חיכתה לה הפתעה!
אגדה עליזה על נדיבות, ואהבה לזולת.

 

 לרכישת האזנה  >>

 

גילאי 5-8

יוצרת ראשית, כותבת, במאית ושחקנית: יערה רשף נהור
מוסיקה מקורית, עיבודים וניהול מוסיקלי: טל בלכרוביץ'
וידאו ארט: נמרוד צין
בהשתתפות: הילה סורג'ון, יערה רשף נהור, ניר רון, ערן מור, שירן הוברמן

בהפקת תיאטרון חיפה

 

 

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקנים
  • יוצרת ראשית, כותבת, במאית ושחקנית: יערה רשף נהור
    מוסיקה מקורית, עיבודים וניהול מוסיקלי: טל בלכרוביץ'
    וידאו ארט: נמרוד צין
    בהשתתפות: הילה סורג'ון, יערה רשף נהור, ניר רון, ערן מור, שירן הוברמןעבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?