הקטר האמיץ - דו לשוני

צילום: ז'ראר אלון (הגדל)

הצעצועים יישארו בלי ילדים שישחקו איתם אם לא ימצאו קטר שיגרור אותם אל מעבר להר...ואולי קטר קטן כחול יכול?

שני ילדים, אח ואחות, לא מצליחים להירדם. כל הצעצועים מסודרים במקום ואף אחד לא משחק בהם. בתוך סיפור לפני השינה שניהם רוכבים על גבי קרונות וקטרים בהרפתקאה צבעונית ומשעשעת.


הקטר שמשך את קרונות הצעצועים והמאכלים הטעימים לילדים נתקע. הוא לא יכול להמשיך למשוך. האם הקטר המכובד יסכים לסחוב אותם אל מעבר להר? והקטר הזקן, האם יצליח? מי יושיע את הצעצועים והמאכלים וימשוך אותם אל הילדים שמעבר להר? והאם פרח וסעיד יצליחו להירדם?


המופע 'הקטר האמיץ' הוא אדפטציה דרמטית לספר ילדים שעוסק ביכולתו של הקטן להפתיע ביכולותיו, מתוך האמונה בעצמו. זהו סיפור שעוסק במידה רבה בכוחו של הדמיון ככוח מניע. השימוש בשפה בינתחומית של משחק, תיאטרון בובות, ready-mades וצליליות הוא התרגום לבמה של הדמיון הילדי - שילוב חוצה גבולות בין מדיומים, שאינו כפוף לעיקרון אחד באופן דידקטי אלא מפיח חיים בכל האובייקטים הנמצאים על הבמה - שחקנים, בובות, וחפצים. הבובות מאפשרות עבודת השלכה של דמויות הילדים, סעיד ופראח. ובכך נותנות ביטוי לעולמם הפנימי של פראח וסעיד. הבובות, שהנן קטנות ופגיעות יותר מהילדים, נותנות לילדים הזדמנות לגלות תושייה ומנהיגות ולהוביל במסע להתגברות על הפחדים. הצלליות מהוות את העולם החיצוני - הקטרים הגדולים והמאיימים, השמש העולה בבוקר והגעתה של הרכבת 'האמיתית' בסוף הסיפור.

 

לגילאי: 3-8

משך ההצגה: 40 דק

 


القاطرة الشجاعة


عرض مسرحي ثنائي اللغة مستوحى من كتاب الأطفال الناجح "القاطرة الصغيرة القادرة"

طفلان، أخ وأخت، لا يستطيعان النوم. كل الألعاب مرتبة هناك ولا يلعب بها أحد. وفي قصة ما قبل النوم يركبان في عربات وقاطرات ويخرجان في مغامرة صاخبة ومسلية تدمج ما بين النغمة، الحركة والدمى.

 

لأجيال: 3-8 | قاعة المكتبة 2

בר ניווט לשוניות
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?