דברים שאני יודעת

צילום: כפיר בולוטין (הגדל)

דרמה משפחתית מרגשת


החצר המטופחת בווילה הנאה משמשת כמקום המפגש המשפחתי. בחצר הזאת ארבעת הילדים גדלו. בחצר הזאת הבת הבכורה התחתנה. את החצר הזאת מטפח אבי המשפחה מעונה לעונה: שותל וגוזם, עודר ומנקה. ואל החצר הזאת מתנקזים סיפורי ההתבגרות המרגשים והכואבים של בני המשפחה. ממנה הם נפרדים ואליה כמהים תמיד לחזור.
כל תמונה במחזה המרגש הזה מוקדשת לאחד מילדי המשפחה: הבת הצעירה, שנבגדה בעת מסעה לאירופה וחוזרת פצועה מאהבה ראשונה. הבת הבכורה, שנפרדת מהמשפחה וממשפחתה שלה בניסיון למצוא עתיד מרגש יותר לה ולחלומותיה. הבן הבכור, שמטלטל את כל המשפחה עם משברי הזהות המינית שלו. והבן הצעיר, המוכשר, המוצלח, שמסתבך עם החוק. ההורים מקשיבים, מתווכחים, מנסים להקנות ערכים ולחנך. אבל תמיד מגיעה איזו שיחת טלפון לא צפויה ואחד מבני המשפחה נמצא במצוקה וזקוק לנחמה. מחזה אנושי מאוד, מטלטל ומעורר הזדהות, על המלחמה לשמור על יציבות משפחתית בעולם מלא בתמורות. 

 

 

 בשיתוף תיאטרון בית ליסין

 

 

משך הצגה: כשעה וחצי, ללא הפסקה

 

 

לעיון בתכנית ההצגה לחצו כאן>>

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםהביקורת משבחתמדיה
 • מאת: אנדרו בובל
  תרגום: דורי פרנס
  בימוי: משה נאור
  תפאורה: כנרת קיש
  תלבושות: אורנה סמורגונסקי
  מוסיקה: שאול בסר
  תאורה: קרן גרנק
  תנועה: שרון גל

  משתתפים: יונה אליאן-קשת / סנדרה שדה, גדי יגיל, יעל וקשטיין, עידו רוזנברג, מיכל עוזיאל/ סופי נזיקוב, גיא גורביץ'


  עבור אל הלשונית הבאה
 • "הצגה נפלאה! הקאסט מצויין, מרגש וגורם לקהל להזדהות. גדי יגיל משתבח מהצגה להצגה משכנע ומכמיר לב בתפקיד האב, ויונה אליאן פשוט נפלאה... הצגה אנושית ומעוררת הזדהות. רוצו לראות!"

  נאוה וינגרטן

   

   

  "מלודרמה ענפה, מגובה בתפאורה סימבולית, בסיס למשחק חשוף של שישה שחקנים. שניים מהם, הזוג אליאן - יגיל, מרתקים ביכולת התזמון שלהם."

  דבורה נמיר

   

   

  "דרמה משפחתית במיטבה. מעולה, חזקה ומרגשת, הבוחנת כיצד מוסד המשפחה מטפל בתלאות האישיים של בני המשפחה, כשכל אחד מהצופים מתחבר לאמיתות כואבות , גם שהדיאלוגים נאמרים בהומור."
  אילנה כהן

   

   

   

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?