זיתים

צילום: ז'ראר אלון (הגדל)
שנה:
2017

מונודרמה מוסיקלית

 

סיפורה של נויה ציוני, נערה בת 17 מפתח תקווה, החולמת להיות זמרת מפורסמת לפחות כמו אדל. היא מתאשפזת לשלושה חודשים במחלקה להפרעות אכילה בגין השמנת יתר. במחלקה, נויה חולקת חדר עם חלי "גפרור" ומריה - אנורקסיות המאושפזות גם הן. הקטבים השונים על קשת הפרעות האכילה יוצרים מפגשים סוערים, מלאי מתח והומור בין הבנות. במהלך ההצגה אנחנו נחשפים לעולמם של נויה, הבנות ושאר אנשי צוות המחלקה.

 

מבוסס על מקרה אמיתי

 

המחזה פותח במסגרת "בית ספר למחזאות של תיאטרון בית לסין וסדנאות הבמה", בהנחייתו של אבישי מילשטיין.

 

משך הצגה: 55 דקות

 

לצפייה בתכניה לחצו כאן >>

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםהביקורת משבחתמדיה
 • כתיבה ובימוי: רובי קסוס

  תפאורה ותלבושות: רות מילר

  עיצוב תנועה: טל קון

  תאורה: אלי אשכנזי

  מוסיקה: מורן מייזלס

  משחק: דליה לי שטורך


  עבור אל הלשונית הבאה
 • "הסיפור של נויה מסופר בצורה יפה ורגישה... מה שמעניק להצגה את עוצמתה הישירה והמרגשת הוא ביצועה המצוין של השחקנית דליה שטורך, המגלמת את נויה ואת שאר הדמויות בסיפור, בצורה מדויקת ואמינה וגם שרה בקול עשיר ויפה את השירים של אדל, המשולבים בעלילה."

  ידיעות אחרונות

   

  "דליה שטורך מפליאה לעבור בין הדמויות השונות, ומפגינה יכולות שירה ומשחק מצוינות... מרגש, מצחיק, חכם ועמוק".

  עכבר העיר

   

  "דליה שטרוך, אומנם אלמונית, עדיין, אבל את האוסקר הייתי נותנת לה. בווירטואוזיות הצליחה שטרוך לגלם אינספור דמויות... בוראת תמונה חיה של מה שקורה באותן מחלקות "מבריאות"."

  מעריב

   

  "הצגה חשובה, רלוונטית ובגובה העיניים"

  פרוגי

   

  "שטורך נושאת את ההצגה על כתפיה הצעירות בגאון ובכישרון; היא מיטיבה לשחק את נויה המצויה בסערת רגשות מתמדת של מתבגרת, כשהיא מסתחררת בין זעם ותסכול להתלהבות, צחוק, דמעות וחלומות, ובמקביל- גם מצליחה לאפיין בקווים ברורים וחדים את הנפשות הפועלות. הנוכחות הבימתית הכובשת של שטורך וריבוי ההתרחשויות בעלילת ההצגה מותירות את הצופה נפעם ונלהב... כתיבתו המוצלחת של קסוס ומשחקה הנוגע ללב של שטורך..."

  אתר הפנקס

   

  "השחקנית דליה שטורך לוקחת את הקהל למסע הזוי ומיוחד בין דמויות רבות ומהלכים קשים באופן כזה שכמעט ובלתי ניתן להוריד ממנה את העיניים. המשחק, השירה, הבימוי, הכתיבה ומעל הכל הליהוק המושלם הופכים את הצפייה בהצגה זיתים למאסט. אסור לכם להפסיד את הצפייה בה. פשוט אסור."

  ניוז חיפה והקריות

   

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?