אקווריום

הגדל
תיאטרון בליפסינק Lip sync
 
נבחרת שחייה אמנותית מתאמנת ומופיעה בבריכה. הם מתאמנים, הם משוחחים, הם מתווכחים, מתאהבים והכל בתוך המים. אלא שכשהם מדברים לא יוצא מהם קולם הטבעי, כי אם דיבור של מבוגרים קשישים.

ההצגה "אקווריום" היא ניסוי חדשני בתיאטרון. במקום טקסט, מחזה, מילים, אספנו הקלטות דוקומנטריות של אנשים בני הגיל השלישי. הקשישים שוחחו איתנו על משפחה, סקס, גורל, מחלות,  מצפון ועוד.

ההפקה בוחנת את המתח בין הגוף הצעיר לקול המבוגר, היא בוחנת צורות מחשבה ודיבור, הבדלים ודמיון בין הדורות. הבריכה היא המקום של הקשישים לצד השוחים האתלטים. השחקנים מגלמים אדם חדש, מעין "אדם שלישי", שהוא שילוב בין הצעיר למבוגר. הקול מאבד את משמעותו. הגוף מקבל צורה חדשה, והתוצאה מצחיקה ומרגשת. הצעיר נמצא במבוגר והמבוגר בצעיר.

זהו תיאטרון חדשני שלא נראה עוד כמותו .
 

 

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםהביקורת משבחתמדיה
 • עיבוד בימוי: רוני ברודצקי
  שחקנים: הקבוצה ''החיפאית'' קרן אור/ שרון דנון, ארז ביטון, חן גרטי, נגבה מאור, מיטל נר, ולדיסלב פסחוביץ', רון ריכטר, ארז שהרבני.

  כוריאוגרפיה: טל קון
  תפאורה ותלבושות: רות מילר
  מוסיקה: נדב ויקינסקי
  תאורה: חני ורדי
  עוזרת במאי: יובל קורן
  ייעוץ ליפסינק: אורי אוריין

   


  עבור אל הלשונית הבאה
 • "השילוב של הדמויות השוחות והשחקנים המתמללים את הדיבורים מתוזמר בצורה מופתית... ההצגה מצחיקה ביותר. השחקנים מגישים ביצוע מדויק ומלא חן..."

  שי בר יעקב, ידיעות אחרונות

   

  "מבצע ליפסינק מרשים, שהוא מענג למדי, משעשע... הם נפלאים... הישג אישי ובימתי."

  צבי גורן, הבמה

   

  "הצגה ייחודית, מרגשת, מצחיקה וצובטת לב... השחקנים מבצעים את הטקסטים המדובבים באורח מופלא ומעולה. התנועה שלהם מצוינת והמשחק הוא משובח..."

  חיים נוי, קפה דה מרקר

   

  "רוב הקהל – חלקו הניכר צעיר ממני – גאה בצחוק של הנאה. ובאמת, היו שם גם רגעים של מלאכת תיאטרון ותנועה ותיאום נאה, ואני מלא הערכה לעשייה עצמה, ואני מבין שזה יכול להישמע מצחיק"

  מיכאל הנדלזלץ, הארץ

   

  "המשחק המעולה של השחקנים שופעי האנרגיה מעלה חיוך על השפתיים לאורך כל ההצגה"

  אסתי טל, מוטק'ה

   

  "חוויה יוצאת דופן. שונה. אחרת. מענגת. מומלץ בחום רב... ההצגה הטובה של השנה! קחו את האנשים שאתם אוהבים ורוצו לשעה של עונג צרוף... רוני ברודצקי וצוות ”החיפאית” אתם ג-א-ו-נ-י-ם !"

  מיכל שרגיל בן סירה, סלונה

   

  "הפקה נהדרת בתיאטרון הישראלי! שאפו לתיאטרון חיפה שהופך את התיאטרון לקסם, שמצא שפה חדשה ועכשווית, שהצליח ליצור הפקה מיוחדת ולתת במה לשחקנים נפלאים. רוצו לראות!!!"

  יפית לוי, סלונה

   

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?