שעה של שקט

צילום: אילן בשור (הגדל)
שנה:
2015

שעה של שקט – זה כל מה שמישל מבקש כדי שיוכל לשמוע את תקליט הג'אז הנדיר שהוא מצא אחרי שנים של חיפושים.

 

אלא שלאשתו, לבנו, ולמאהבת שלו יש, כך נראה, תכניות אחרות. יחד עם קבלן שיפוצים ספק פולני ושכן ממוצא פולני באמת, הם הופכים את חייו הבטוחים והנשלטים של מישל לסיוט של בשורות רעות, או לפארסה עליזה ומטורפת שבה כל עולמו מתהפך.

 

קומדיה מבריקה על הקלות הבלתי נסבלת שבה נסדקות ההגנות של חיינו.

 

מחזה נוסף מפרי עטו של גאון הקומדיה הצרפתית החדשה, פלוריאן זלר, שמחזהו הפך לסרט מצליח בצרפת, ויעלה על הבמה בבכורה בישראל!

 

 

ההצגה בשיתוף תיאטרון בית ליסין.

 

 

לצפייה בתכניית ההצגה לחצו כאן

 

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםהביקורת משבחת
 • מאת: פלוריאן זלר

  תרגום: דורי פרנס

  בימוי: משה נאור

  תפאורה: סאשה ליסיאנסקי

  תלבושות: אורן דר

  מוסיקה:שאול בסר

  תאורה: אורי מורג

  קרבות במה: אילן גזית

  ע. במאי: נתנאל אזולאי

  בהשתתפות: ששון גבאי, הדס קלדרון, רפי תבור/ דרור טפליצקי, עופרי פרישקולניק- אלדד, אלעד אטרקצ'י, ג'יל בן דוד, גיל וסרמן

   

   

   

  עבור אל הלשונית הבאה
 • ''ההפקה הקצבית והקלילה זורמת היטב על הבמה הנאה. גם הליהוק טוב... הקומדיה עובדת היטב, בעיקר בזכות הכריזמה הבלתי־ נדלית של גבאי, שמצליח ללהטט במציאות המטורפת שאליה הוא נקלע."

  שי בר יעקב, ידיעות אחרונות

   

  "השחקנים ממלאים את תפקידיהם כברגים במכונת הצחקה עשויה היטב. הדס קלדרון נעימה, מאופקת ועניינית, ג'יל וסרמן משעשע מאוד, רפי תבור בעל עיתוי קומי מעולה, אבל כל אלה הם רק המאורות הקטנים החגים סביב המאור הגדול, ששון גבאי... קונצרט של הצחקה היסטרית, שבה הצופה (אני) צוחק בחוסר אונים מוחלט משטות גמורה...תיאטרון בידורי מובהק, ואף מהנה למדי... "

  מיכאל הנדלזלץ, הארץ

   

  "אין מה לעשות כנגד התופעה השחקנית הזאת ששמה ששון גבאי... משה נאור מביים במיומנות הראויה לפארסה קצבית... התפאורה היפה שעיצב סשה לישנסקי היא הגיבורה השנייה לצדו של גבאי... הדס קלדרון נהדרת, גיל וסרמן ורפי תבור נפלאים, אלעד אטרקצ׳י משעשע, עופרי פרישקולניק-אלדד טובה ורצינית וג׳יל בן דוד מצטרף בחן רב..."

  צבי גורן, הבמה

   

  "שעה וחצי של בידור... הצגה מצחיקה, קולחת וגדושה ברעיונות משעשעים שאין בה רגע דל... גבאי מסתער על התפקיד ומוכיח שוב שהוא שחקן בעל יכולות בלתי מוגבלות... חגיגה מבדרת לאוהבי הז'אנר"

  מאיה נחום שחל, כלכליסט

   

  "קונצרט של שחקן אחד ששון גבאי, שלצידו ששה שחקנים מבריקים... הדס קלדרון מופלאה, מלאת קסם וכובשת, גיל וסרמן בהופעה מהממת מדגדג את כל בלוטות הצחוק של הקהל... הדיאלוגים של רפי תבור וששון גבאי הם מעדן נדיר, ז'יל בן דוד מהוקצע ומושלם. משה נאור ביים בצורה כה אכספרסיבית... תרגום מוצלח של דורי פרנס, המוסיקה שערך שאול בסר מעניקה צבע ואוירה נכונה למחזה, קרבות הבמה שעיצב אילן גזית ועיצוב הבמה עשיר וכה מוקפד של גדול מעצבי התפאורה בישראל – סשה לישיאנסקי. כל אלה עושים מהפארסה מקור לצחוק והנאה לצופים. "
  עליס בליטנטל, דה מרקר קפה

   

  "...בקומדיות מצבים מסוג זה מדובר בגבול דק, שבו כל ניואנס קובע, ושמחייב הן שחקן כריזמטי כמו גבאי וחשוב לא פחות במאי מיומן ומנוסה בז׳אנר... התוצאה היא קומדייה קלילה ומבדרת"

  רון שוורץ, גלובס

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?