מסע הדוד מקס

צילום: ז'ראר אלון (הגדל)
צילום: ז'ראר אלון
שנה:
2014
,  אולה שבצוב ,  איתן לוי ,  חדוה מלר- ברזילי 

תאורה:  חני ורדי ,  יאיר ורדי ,  עדו קרן ,  רויטל גוטשלק ,  רן בכור ,  איתמר גרוס ,  יוני רכטר , מולי מלצר
שחקנים:
אורי אוריין, אלדד פריבס, דני לשמן, דרור אהבה רומם, הילה שלו, יוגב יפת, ירדן לויתן, נדיה קוצ'ר, נטלי אלעזרוב, רוית יעקב

הצגת הדגל של פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות הילדים 2014 

 

מחזה בחרוזים לכל המשפחה על פי ספר ילדים מאת חנוך לוין המעוטר בלחנים מקוריים מאת יוני רכטר. פרשנות רעננה ומאירת עיניים להרפתקאותיו המופלאות של הדוד מקס. מקס מחפש את מקור המלחמה בעולם, מדלג בין שווקים צבעוניים וגדודי חיילים, בין מלכים, קיסרים ודרקונים, בין החיים לקרקס, ומגלה דברים מפתיעים על עצמו ועל העולם.

 

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםהביקורת משבחתמדיה
 • הצגה עם שירים לפי ספר ילדים מאת חנוך לוין

  מחזה: רן בכור ועדו קרן

  בימוי: רן בכור

  מוזיקה: יוני רכטר

  תפאורה: איתן לוי

  תלבושות: אולה שבצוב

  תאורה: יאיר ורדי, חני ורדי

  תנועה: רויטל גוטשלק

  ניהול מוזיקלי ועיבודים: איתמר גרוס

  הדרכה קולית: חדווה מלר

  עריכה לשונית: מולי מלצר

  ע. במאי: הילה בן ארי

   

  שחקנים: הילה שלו, נטלי אליעזרוב, דני לשמן/ אורי אוריין,  נדיה קוצ'ר, אלדד פריבס/ יובל כהן, יוגב יפת, רוית יעקב, דרור אהבה רומם וירדן לויתן.

   

  נגנים: איתמר גרוס, אסף אופיר, אוהד בן אבי, חן מאיר

   

  עבור אל הלשונית הבאה
 • "הצגת ילדים בלתי קונבנציונאלית... עלילה אגדתית מתוחכמת... ההצגה שהעמיד רן בכור, עם מוסיקה יפהפייה של יוני רכטר...הצגה מרשימה ביותר בפן החזותי וגם בממד המוסיקלי- תנועתי. תיאטרון לילדים שמוכנים לא רק להינות מהחיים, אלא גם לחשוב על החיים באמת."

  שי בר יעקב, ידיעות אחרונות

   

  "התמודדות מבורכת עם טקסטים של לוין וראוי לשבח את הפסטיבל ואת תיאטרון חיפה שנרתמו לטובת ההפקה, מתוך מחויבות ליצירת איכות לילדים... היוצרים ממציאים שלל הברקות בימתיות לכל סצנה ודמות במחזה... הילה שלו כדוד מקס נושאת את ההצגה על כתפיה, סבר פניה החייכני והמתיקות שלה מקלילות את מסעו של הדוד מקס... בנוסף, בולט ברשימת השחקנים דרור אהבה רומם..."

  הילה אהרון בריק, הבמה

   

  "רן בכור ועדו קרן, אשר כתבו את המחזה, שימרו את רוחו של לוין וסיפקו לקהל הצעיר הזדמנות לחוויה תיאטרלית ייחודית... צבעוניות הסיפור עברה במלואה... תזמורת המנגנת על הבמה נתנה את הכבוד המגיע למוסיקה כחלק מהחוויה... את ההצגה החזיקה על כתפיה השחקנית הצעירה הילה שלו...בלטו לצידה גם השחקנים דני לשמן ודרור אהבה רומם... חוויה מעצבת בעולם הסכריני של הצגות הילדים"

  נגה שביט-רז, הארץ

   

  " ...הוא נהדר , חכם , מדויק ומוקפד לפרטיו , וכמו במקרים כאלה - התוצאה טובה מאוד , והמוזיקה של יוני רכטר מקפיצה אותה אפילו עוד .

  ....המחזה מוצלח כל כך , עד שהורים מתבקשים להיכנס עם ילדיהם לאולם ולהינות , ואפילו יוכלו אחר כך להגיד שגם הם ראו את חנוך לוין החדש . הצגה מושלמת . פשוט כך . "

   

  מרים קוץ , ידיעות אחרונות

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?