איזראל ז'ורנאל

איזראל ז'ורנאל (הגדל)
שנה:
2011
שחקנים:
ארז שהרבני, מעיין ויסברג, סיוון הכוכבי, קרן אור, רביע חורי, רון ריכטר, רותם לוי וגה

פרשת היעלמותה המסתורית של פינ'צי דינור, תסריטאית מהכרמל, מופיעה בעמוד הראשון של כל העיתונים ומסעירה את חיפה, הקריות ואת המדינה כולה. 
 

כשאלדר אדלר, מומחה לחקירות מיוחדות, נשכר לחשוף את האמת בדבר היעלמותה של פינצ'י, הוא לא משער בנפשו שמדובר בפרשה המורכבת והמוזרה ביותר שחקר במשך חייו. הוא מגלה שלפני היעלמותה, כתבה התסריטאית תסריט חתרני, אשר בינו ובין המציאות יש נקודות השקה רבות. תוך כדי שהוא מתאהב באחותה של התסריטאית, הוא מוצא שהוא עצמו מעורב בתסריט, עד כדי כך שהוא הופך לחלק בלתי נפרד מעלילתו.
 

צעד אחר צעד מגלים החוקר הפרטי הדמויות שלצידו, שהם הולכים ומיטלטלים בין המציאות לדמיון, ושהגבולות בין השניים הולכים ומיטשטשים.

 

הקומדיה הקצבית והחדשה הזו נכתבה במיוחד עבור הקבוצה החיפאית, והיא עוסקת בשאלות הרלוונטיות והמכריעות ביותר שהמאה הבאה

עומדת לעסוק בהן, הנוגעות לפרט בתוך החברה המודרנית: האם העיתונות מדווחת לנו על המציאות כהווייתה, או שמא בוראת לה עולם חדש ומעצבת לנו דרכי חשיבה? האם אנו באמת חופשיים לחשוב, לכתוב וליצור, או שמא מישהו למעלה מכתיב לנו את הטון, אולי משיקולי הון ושלטון? האם קיימת אמת אובייקטיבית?

 

אלבום תמונות 

 

תכניית ההצגה

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםהביקורת משבחת
 • מאת: רוני סיני   
  בימוי: משה נאור
  עיצוב תפאורה : אבי שכוי  
  עיצוב תלבושות: דיתי אופק
  עיצוב תאורה: חני ורדי   
  מוסיקה: רן בגנו
  כוריאוגרפיה: מרינה בלטוב   
  הדרכה קולית: שוש רייזמן 


  בהשתתפות שחקני החיפאית: קרן אור, סיון הכוכבי, מעיין ויסברג/ אסיה נייפלד, ארז לבין, רביע חורי, רותם לוי-וגה, רון ריכטר

   

  עבור אל הלשונית הבאה
 • "...הצגה שלא כדאי לכם לפספס.
  אני ממליצה לכל מאזיני באשר הם אתם תהנו בכל גיל..."
  רבקה מיכאלי fm103

  "כבר ממבט ראשון, כשהאור נדלק, והדמויות נחשפות על הבמה, קשה שלא להתאהב בהן. אי אפשר להתעלם מהחן, המסירות, הכישרון ובעיקר התשוקה והרעננות שמפגינים השחקנים האלה, שכל אחד לחוד וכולם יחד נהנים לא פחות ואולי אף יותר מהקהל הצופה בהם. "איזראל ז'ורנאל" מסתמנת כהצלחה גדולה בקרב בני נוער..."

  ציפי שוחט, הארץ

   

  "הצגה מקורית, מחדשת ברעננותה, מהנה ומומלצת מכל הלב. העמדת הדמויות בסגנונו המיוחד של משה נאור מעצימה את האלמנט הקומי שבסיטואציות, ומשחקם המדויק להפליא של כל השחקנים, יוצר תצריף ססגוני וקצבי... הצחוק הבריא שמפיקה ההצגה מפי הצופים, הוא תוצאה של שילוב מוצלח של כל המרכיבים והשאפו הגדול מגיע לשחקנים הכה מוצלחים..."

  עליס בליטנטל, TheMarker Cafe

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?