כולם היו בניי

כולם היו בניי (הגדל)
שנה:
2011
זוכת פרס התיאטרון לשנת 2012 בקטגוריה הצגת המחזה המתורגם הטוב ביותר

המחזה הגדול הראשון שכתב ארתור מילר.

 

בחצר ביתם של ג'ו וקייט קלר נעקר במהלך סערה עץ תפוח, שניטע לזכר בנם לארי שנפל במלחמת העולם השנייה. אולם אבדן הבן אינו החלק היחיד בעברם של בני המשפחה, שהם אינם מצליחים להותיר מאחריהם.

 

לא כולם שכחו את התביעה המשפטית שהסתיימה במאסרו של שותפו של ג'ו, או את חלקי המנוע הפגומים שייצרו במפעל שלהם, שגרמו לנפילתם של 21 טייסים..."כולם היו בני" הוא דרמה משפחתית עוצמתית, על סדקים שטוייחו ופרקו משפחה.

 

 


בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםברחבי ארץהביקורת משבחת
 • מאת: ארתור מילר

  תרגום: יוסף אל-דרור

  בימוי: משה נאור

  עיצוב תפאורה: לילי בן נחשון

  עיצוב תלבושות: אורן דר

  עיצוב תאורה: חני ורדי

  מוזיקה: רן בגנו

   

  בהשתתפות: לאורה ריבלין/ נעמה שפירא, נתן דטנר, אוהד קנולר/ זהר שטראוס, נטע גרטי, ישי גולן, דיויד בילנקה, כנרת לימוני, ירון מוטולה, אפרת ארנון

  עבור אל הלשונית הבאה
 •  

  עבור אל הלשונית הבאה
 • "ההצגה היא עניינית, רגישה לפרטים, ומדגישה בצדק את הממד האנושי שבה. אך את עיקר הביקורת עליה ניתן להדגים באמצעות משחקה של ליאורה ריבלין. היא מצליחה להפיח בדמות האם עוצמה אנושית כבירה במשחק שמתעלה ומעלה את הדמות, והופך אותה מעקרת בית לגיבורה כמעט מיתולוגית... הבימוי המוקפד מביא את ההצגה לשיאה בעימות האחרון שבין האב ובנו. זהו שיא רגשי שמעטים כמוהו נראים על בימותינו".

  רשת ב'

   

  "כשמפקידים דרמה מופתית בידי מתרגם מצוין, במאי מדויק ושחקנים נפלאים, אי אפשר שלא לחוש את החוויה המטלטלת הזאת, שלפעמים חסרה בתיאטרון... ביצוע משובח למחזה נפלא. אין רגע דל". כלכליסט

   

  "פנינת תאטרון מרגשת שראשיתה בארתור מילר ושיאיה כאן בבימוי של נאור ובמשחק המושלם של ריבלין, דטנר, קנולר, גרטי וישי. לכו לראות ולא תצטערו".

  הבמה 

   

  "נתן דטנר ואוהד קנולר אמינים ונינוחים בתפקידם ומצליחים לעצב ברגישות ובתבונה מערכת יחסים מורכבת של אב ובן... בזכותם מצליחה הדרמה של מילר לשמור על חיוניותה ולהקרין מחדש את האמת האנושית והחברתית העמוקה שלה בעוצמה רבה".

  **** שי בר-יעקב, ידיעות אחרונות

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?