אנשים קשים

אנשים קשים (הגדל)
שנה:
2012
,  משה נאור 
שחקנים:
הלנה ירלובה, חליפה נאטור, משה איבגי, סלים דאו

סיימון גולד, יהודי אנגלי, חוזר מביקור בישראל אחרי מלחמת ששת הימים, ומביא איתו, על חשבונו את אליעזר ויינגרטן, חתן מיועד לאחותו רחל.
רחל, רווקה בוגרת, שחייתה עם שני סטודנטים לרפואה, בזה אחר זה, ואף פרנסה אותם, נעזבה על ידיהם עם קבלת תעודת הדוקטור. ויינגרטן הוא גרוש, ירושלמי מן הישוב הישן, איש תמים, גמלוני ורך לבב, שרדיפת אמת וצדק רודפים אותו.
בדרך מיוחדת ומוזרה נרקם משהו עדין ושביר בין רחל,ידועת האכזבות, לבין לייזר המבוהל והחשדן.
אלא שסיימון האח, שכל חייו היה תלוי באחותו, מתעקש להרוס ולפרק את הקשר שהוא במו ידיו יצר.
 
בר יוסף הוא יוצר מקורי, אמיתי, בעל ייחוד וסגנון, ועם עולם אנושי מרתק. התיאטרון שלו הוא תיאטרון של שחקנים, ועיקרו- האדם. הצלחתו רבת השנים של המחזה "אנשים קשים", קלאסיקה ישראלית המועלה מחדש, היא תופעה מיוחדת בנוף הדרמה הישראלית המודרנית.
המחזה קצר הישגים בינלאומיים מפתיעים עם הצגות בברזיל, צ'כיה, פולין, הודו וסקוטלנד, והוא מציג זו השנה ה-21 ברציפות במוסקבה, אוקראינה ופטרבורג.

בר ניווט לשוניות
יוצרים ושחקניםברחבי ארץהביקורת משבחת
 • מאת: יוסף בר יוסף
  במאי: משה נאור
  תפאורה: לילי בן-נחשון
  תלבושות: עפרה קונפינו
  תאורה: קרן גרנק
  מוסיקה: רן בגנו
  משפה לדיבור: נגה יתומי
  בכיכובם של: משה איבגי, ילנה ירלובה, ח'ליפה נאטור, סלים דאו

  עבור אל הלשונית הבאה
 • 22.4- קיבוץ כנרת

   

  עבור אל הלשונית הבאה
 • "...מה שמיוחד במחזה הזה הוא שהדמויות הן מתווה לשחקנים מעולים...רביעיית שחקנים ייחודית, שכל אחד מהם הוא עולם מלא, שיוצר עולם בעל ממשות על הבמה. סלים דאו מעניק לדמות ולהצגה נפח שחורג מעבר לנוכחותו הפיזית על הבמה... משה איבגי ... בעל טכניקה מעולה, חוש קומי ודרמטי מרתק...חליפה נאטור מצליח לעורר בצופה גם אי שקט וגם אמפתיה. אבל השמש ששלושת הגברים במחזה ועל הבמה חגים סביבה היא הלנה ירלובה, מאופקת ורבת הבעה בחלק הראשון של הערב וזוהרת בהתפרצות סוערת לקראת הסוף. אינני יודע אם אלה אכן אנשים קשים. אבל אני יודע שאלה שחקנים נהדרים."

  מיכאל הנדלזלץ, הארץ

   
  "...את הסיפור והדמויות ביים משה נאור ברגישות ובהכרה ברורה שהמצחיק הוא גם מה שעצוב ולהפך... הלנה ירלובה מגלמת אותה (רחל) נפלא כציר השפוי של העלילה... איבגי מצוין... מיטיב במיוחד לאחוז את התפקיד בשני הקצוות שלו... סלים דאו גונב מעת לעת את ההצגה... חליפה נאטור יוצר בהצגה הזאת תפקיד מרתק מרגע כניסתו ועד ליציאתו... לילי בן נחשון עיצבה יפה את דירתה הטחובה של רחל, ...וקרן גרנק מצאה את גווני התאורה התואמים לאלה של הקירות מקולפי הטפטים. עפרה קונפינו עיצבה תלבושות תקופתיות טובות, ורן בגנו נתן את הטון הנכון במוזיקה..."

  צבי גורן, הבמה

   
  "קסם על הבמה... לרוץ ולראות...הפקה יפה ורגישה שביים משה נאור...הצגה מצוינת...השחקנים כל אחד מהם מעניק לסיפור את הצבע הייחודי שלו, עבודת אנסמבל מדויקת ומאוזנת על הבמה היפה שעיצבה לילי בן נחשון...אז מי שרוצה להבין את קסמו המיוחד של יוסף בר יוסף, ראוי לו שישיג כרטיס להצגה החכמה והאנושית הזאת."
  שי בר יעקב ***** ידיעות אחרונות

  עבור אל הלשונית הבאה
תיאטרון חיפה
שלום, איך נוכל לעזור לך?